Uudised

Teismelised vahistati võltsitud alastipiltide eest

12 märts 2024

Kaks teismelist poissi arreteeriti, kuna nad tegid tehisintellekti abil oma klassikaaslastest alastipilte. Tegu on esimakordse juhtumiga USA ajaloos, kus kriminaalsüüdistus on esitatud seoses tehisintellekti loodud aktidega.

"WIREDi raporti kohaselt arreteeriti Florida osariigis Miamis asuvad kooliõpilased ja neile esitati süüdistus kolmanda astme kuriteos, kuna nad olid väidetavalt loonud ja jaganud tehisintellektiga loodud alastipilte mees- ja naisklassikaaslastest ilma nõusolekuta," vahendab veebileht Petapixel. Politseiraporti kohaselt on tegu kahe poisiga vanuses 13 ja 14 aastat. Kolmanda astme kuriteo alla käib näiteks ka seadusevastane vangistus või autovargus.

Pinecrest Cove'i akadeemias õppivad poisid vahistati 22. detsembril pärast seda, kui juhtumist oli teada antud Miami-Dade'i politseijaoskonnale.

Viimastel kuudel on aset leidnud mitu juhtumit, kus keskkooliõpilased kasutavad laialdaselt saadaolevaid tehisintellekti rakendusi oma naisklassikaaslastest sügavalt võltsitud alastifotode tegemiseks – sealhulgas New Jersey, Seattle'i ja Los Angelese koolides.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee