Uudised

TikToki fotograaf kraapis eriliste piltide saamiseks objektiivi kiviga

9 juuni 2022

Mõned sotsiaalmeedia platvormi TikTok fotograafid katsetavad ebatavalisi meetodeid eriliste piltide saamiseks - nimelt kraabivad nad kiviga ära objektiivi klaasid, mis sisuliselt hävitab objektiivi.

Näiteks fotograaf Illumitati postitas hiljuti video, kus ta kahjustab kiviga Canon 50mm f1,8 objektiivi võttes eeskujuks Andres Videography samalaadse teo. Tuleb välja, et Andres ei kahjustanud siiski oma Sony 85mm objektiivi läätse, vaid hoopis selle ees olevat filtrit. Illuminati aga kraapis objektiivi ennast.

"Nägin teist inimest filtrit kraapimas ja mõtlesin, et miks mitte proovida sama objektiivi läätsega," sõnas Illuminati, kes lisas, et see mõte jäi teda painama. "Ma olin tõesti uudishimulik, mida see protsess fotole teeb ja ausalt öeldes andis kraabitud objektiiviga pildistamine portreedele erilise sära - siiski ei soovita ma seda enda objektiivile teha."

Portree-ja moefotograafi sõnul pole tal mingitki kahetsust, kuid objektiiv ei näe enam sugugi hea välja ja ta polnud kindel, kas seda veel kunagi kasutab.

TikTok fotograafide generatsioonile pole see esimene ekstreemsus. Varasemalt on nood katsetanud näiteks katkirebitud pesu abil saada piltidele pehmet valgust (vt siit: ripped pantyhose for a soft-focus effect) või pildistanud pulmapaare paludes neil mängida purjus olemist (vt siit: act like they’re drunk).

 

Originaallugu koos pildinäidiste ja videotega on leitav siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee