Uudised

Toomas Volkmanni fotosid näeb Fotografiskas

10 september 2023

Septembri lõpus avab Fotografiska Tallinn nimeka Eesti fotokunstniku Toomas Volkmanni retrospektiivse näituse avapeoga.

"Näituse olulisus ei peitu vaid kunstniku omamaailma lahti rullimises vaid ka tundliku silmaga ajastu kaardistamises, 1990-ndate valulikust rabedusest 2010-ndate ülbe klants-esteetikani," tutvustab Fotografiska ja lisab, et Volkmanni keel on sümbolistlikult tihe võimaldades luua tugevalt laetud pildi-konstellatsioone. "Ta on korraga teatraalne ja diskreetne, morbiidne ja elujanune, suurejooneliselt dramaatiline ja naha alla pugevalt intiimne." 

Väljapanek nimega "täis minevik" võtab esmakordselt lisaks näitusesaalile üle ka Fotografiska maja esimese ja kuuenda korruse ning räägib kunstniku loo enam kui 100 fotol ligi 30-aastasest loomingulisest teekonnast. See koosneb seeriatest “Algus”, “Lilled”, “Mood”, “Portreed”, “Noored”, “Triptühhonid” ja “Vibe” ning mahukast fotoraamatust. Näitusel leiab pilte kunagisest tuntud pidudesarjast VIBE, mis 1998. aastal sai tuntuks tuhandetele ning mille VIP-ruumis möllas Eesti kultuuri- ja ärieliit.

Sel nädalal avab lisaks uksed ka Fotografiska Berliin, seega pääsevad Fotografiska Sõbrakaardi omanikud nüüd lisaks Stockholmi, New Yorki ja Tallinna muuseumitele edaspidi tasuta ka Berliini muuseumisse. Vaata ka teisi, hetkel üleval olevaid näitusi siit: https://www.fotografiska.com/tallinn/naitused/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee