Uudised

Vaata, millised on 100 parimat linnufotot

14 juuli 2021

Olgugi, et Auduboni fotokonkurss leiab aset Ameerikas ja Kanadas, võib neid parimaid lindude fotosid imetleda ja inspiratsiooni saada üle maailma.

Piltidel näed, et linnud on elavad, haavatavad, mängulised, aga vahel ka hirmsad. Leidub intiimseid portreesid, peeneid detaile, mis näitavad linde ja nende käitumist; action-kaadritel näed, kuidas röövlinnud jahti peavad.

Tänavu osales konkursil üle 2000 fotograafi, kellest valiti välja kaheksa parimat (vt siit: eight stunning winners); lisaks märgiti ära viis lisatööd. Konkursil osales kokku üle 9000 linnupildi, millest žürii valis 100 enim silma jäänut.

Vaata 100 parimat pilti siit (fotod pole paremusjärjestuses).

*

Esipildil Tom Ingrami foto, mis saavutas amatööride seas äramärgitud staatuse. Foto pistrikust on üles võetud La Jolla lahe juures, Californias. Ingram pildistas kaameraga Canon EOS 5D Mark III ja Canon 600mm f/4 IS II koos Canon 1.4x III telekonverteriga; seadetega 1/1250 second at f/8; ISO 2500.

Lugu kaadri taga: Tom Ingram kuulis, et pistrikud olid endale La Jolla kaljuäärse matkaraja lähedale pesa ehitanud ja otsustas neid pildistama minna. Pesa juurde jalutades tegid linnud hädakisa ja tiirlesid ülal. Sel hetkel peatudes märkas fotograaf, et pistrik oli tapnud rähni, mida siis randa maandudes kitkuma hakkas, et oma toidukorda ette valmistada.

*

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee