Uudised

Vaata Sony World Photography 2020 võidupilte

15 juuni 2020

Aasta fotograafiks sai Uruguayst pärit dokumentaalfotograaf Pablo Albarenga oma fotoseeriaga, kus ta juhib tähelepanu Ladina-Ameerika põliskogukonna raskele olukorrale.

Seeds of Resistance ehk tõlkes vastupanu seemned fotoseerial on kujutatud kohalikud, kes võitlevad oma territooriumi ja selle põllumajanduse ning metsade mahavõtmise eest. Pildid on üles võetud nii taevast kui maapealt. Fotodel näeb inimesi ühes nende oma maaga; pühasid paiku, kus on maetud põlvkondadeviisi esivanemaid.

Avatud kategoorias saavutas esikoha Tom Oldham portreega Black Francis (Must Francis - tõlge, toim.).

Õpilaste seas mõõtu võtnud fotograafidest valiti parimaks Ioanna Skellaraki seeriaga Aeiforia, kus on kujutatud öised vaated Kreeka Tilose saarel olevatele elektriprojektidele.

Noorte kategoorias sai esikoha 19-aastane Hsien-Pang Hsieh Taiwanist pildiga Hurry (Kiire - tõlge, toim.), kus üks tänavakunstnik näib käivat kiirelt, kuid tegelikult seisab paigal.

Lisaks valiti parimad ka arhitektuuri-, dokumentaal-, keskkonna-, maastiku-, looduse-, portree-, vaikelu- ja spordi kategoorias.

Sony World Photography on üks maailma suurimatest fotokonkurssidest ja käesoleval aastal osales seal enam kui 345 000 fotot kokku 203st riigist. 2021 Sony World Photography Awards fotokonkurssile saab hakata töid esitama alates 1. juuli 2020.

2020 võidutööde galeriid leiad siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee