Uudised

Valgevene naised on Tallinna lennujaamas

19 juuli 2021

Mullu novembris sai näha näitust valgevenelannade protestidest ebaõigluse vastu Fotografiskas ja nüüd on see kolinud Tallinna lennujaama. Endiselt saab näitust vaadata ka virtuaalselt.

"See näitus on positiivse tulemusega õppetund, et edaspidigi kasutada fotograafia jõudu, millega olulistele teemadele tähelepanu juhtida," sõnas Fotografiska brändijuht Jorven Viilik. Näitus jääb lennujaama üles kuni 2021 aasta lõpuni.

"Valgevene tulevik naiste väega” on dokumentaalne ülevaade nelja kohaliku naisfotograafi Darya Burakina, Iryna Arakhouskaya, Nadia Buzhan’i ja Volha Shukaila jäädvustustest. "See on pühendatud kõikidele inimestele, kes vaatamata vägivallaohule tahavad ja julgevad oma arvamust avaldada, niisamuti ka fotoajakirjanikele, kes jätkavad ühiskondlikult oluliste lugude avalikustamist, riskides seeläbi oma elu ja tervisega," kirjutab Fotografiska.

Mitmekeelne piletita näitus on möödunud nädalast avatud Tallinna Lennujaamas ja endiselt saab seda näha ka virtuaalgaleriis. Eestifoto kirjutas näitusest loo novembris, mil see Fotografiska seinte vahele jõudis. Virtuaalselt on seitsme kuu jooksul näitust külastanud umbes 20 000 inimest, neist pooled külastajatest on vaadanud eesti/inglise keelset versiooni näitusest ja teine pool vene/valgevene keelset (galerii [EST/ENG või galerii [RUS/BEL]). 

Foto: Naiste marsil osalejad ületavad Iseseisvuse puiesteed ja poseerivad politseibusside taustal. Seda üritust kutsuti naiste rahuvalvevõime suureks paraadiks. Märulipolitsei OMON pidurdas korduvalt mitme tuhande pealist rongkäiku ja takistas naiste liikumist. See aga ei mõjutanud protestiaktsiooni kuidagi. Meeleavaldajad muutsid osavalt suunda ja murdsid politseiahelaist läbi. /artsteps.com/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee