Uudised

Vivian Ainsalu jagas koolitusel isiklikke pildistamise saladusi

20 veebruar 2023

Möödunud nädalal toimus Eestifoto stuudios fotograaf Vivian Ainsalu portreefoto koolitus-töötuba, kus kõik osalejad said modelli pildistada ning kuulda, kuidas sünnivad koolitaja enda maalilised portreefotod.

Vivian Ainsalu on omanäoline fotograaf, kelle ajaloolisi fotosid on paljud imetlema jäänud. Ta armastab keskaegset stiili, õmbleb modellidele ise riided ja aksessuaarid, kasutab fotodel ka parukaid ja peaehteid, mis modelli sobivasse ajastusse viib. 

Koolitus algas modelli riietamisest. Modell sai selga ajaloohõngulise kullast detailide ja pärlitega kaunistatud jaki, improviseeritud sametise seelikuosa (mida polnud plaanis pildile näha jätta); pika punupatsi, mis uhkesse krunni vormiti ja millele peaehe peale tõmmati. Järgnes pildistamise osa, kus kõik osalejad said kätt proovida ja nagu tavaliselt - kui alguses ei saanud vedama ning esimesena ei julgenud justkui keegi pildistama asuda, siis hiljem ei saanud pidama ja pildistasid kõik segamini siiski üksteisele parajalt ruumi andes.

"Ma pole välkudega väga sinasõber ja kasutan vaid säärast pisikest ning vihmavarju," märkis Ainsalu. "Otsin hämarat Rembrandti valgust, mida noore ja sileda näoga inimese pildistamisel on lihtne kasutada, kuid see sobib suurepäraselt ka küpsema näo puhul vajades pisut enam timmimist." Tunni möödudes sai modell selga järgmise, veidi paljastavama kostüümi ja kõik said samamoodi kätt proovida poolakti pildistamisel. Siin enam küsimust polnud, kes esimesena pildistama asub, kõik olid julged ja tegusad.

Töötoa teine pool jätkus koosoleku ruumis, kus Vivian Ainsalu võttis ette ühe oma koolituse käigus tehtud fotodest ning asus seda töötlema. "Photoshopi olen ma ise õppinud ja seetõttu teen ma asju ehk veidi omamoodi," avaldas ta ning jagas ka nippe, kuidas. "Praegu näitan ma teile hästi kiiresti, kuidas ma tööd teen, tegelikkuses võib mul ühe foto töötlemisele kuluda mitmeid tunde." Koolitusel osalejad said teada ka erinevaid veebiaadresse, kust ta oma inspiratsiooni ammutab või taustu otsib ning lisaks ka väärt koolituse lingi, mille ta hiljuti veebipõhiselt läbinud on. Koolituse lõpetas klassikaline küsimuste voor.

Järgmine Vivian Ainsalu "Foto kui maal" koolituse aeg hetkel paigas ei ole. "Eks see vast kunagi tulevikus toimuma saab, kas lähemas või kaugemas, seda näitab aeg," märkis fotograaf.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee