Aivar Pihelgas

Aivar Pihelgas on fotograaf ja fotograafia õpetaja. Lisaks on ta tuntud kui kirglik rändaja, kes on koos oma kaameraga külastanud paljusid põnevaid paikasid maailmas.

Aivar Pihelgas on reisinud paljudes maailma piirkondades, kuid mitmed reisid viivad ikka ja jälle tagasi Aafrika kontinendile. Pildistamine pole Pihelgase arvates mitte ainult töö või hobi, vaid see on tema eluviis. Temalt on küsitud, et kas maailma vaatamine läbi fotokaamera kaadri pole piirav tegur reisilt täieliku emotsiooni saamiseks? Tema vastus on järgmine: “Kaamera kaader on nagu raam – sinna ei saa mahutada korraga kõike! Pildistamine muudab hetke ajajoonel väärtuslikuks, paneb mu suhtuma olukordadesse mõtestatult ja eristama olulist vähemolulisest. Tähtis on, et pilt kõnetaks ja kannaks endas lugu. Seepärast ei lase ma reisides aega ja emotsiooni endast lihtsalt läbi voolata. Ma püüan hetki ja talletan need, et reisil kogetusse hiljem veelkord süveneda ja parimaid hetki jagada teistega”.

Fotograafiat õpetades püüab ta lisaks tehnilistele teadmistele edasi anda ka mõtteviisi. Fotograafia ei ole vaid fototehnika, see on võimalus väljendada oma emotsioone, enda maailmavaadet. Fotograafiasse tuleb suhtuda kirega, pildistades ei saa olla kunagi ükskõikne. Mõistmine algab sellest, kui ühel hetkel mõistate, et kaamera ei teinud pilti, vaid te ise pildistasite ja see on SINU looming. Kaamera on sulle vaid vahend, ei muud.

Aivar Pihelgas on raamatu “ Praktiline fotograafia” (kirjastus Varrak 2014) autor. Tema koolitustest võtavad igal aastal osa sajad inimesed, kes leiavad endas pärast kursuseid tugevalt areneva fotograafiahuvi.

facebook.com