Argo Argel

Argo on tunnustatud Eesti fotograaf, kelle põhilisteks fotovaldkondadeks on loodusfotod ja valgusmaalingud. Tema  pildistatud tööd on ilmunud ajakirjades ja trükistes, kasutatud plaadiümbrisel, ehivad tapeedina või raamistatult mitmeid seinu.

Fotograafiaalase hariduse on Argo omandanud peamiselt iseõppimise teel ning osaledes erinevatel fotokursustel. Oma osa arengus fotograafina on kindlasti tähtis osa kunstialases hariduses, mille Argo on omandanud kunstigümnaasiumis õppides. Lisaks fotograafiale on Argo tegev ka joonistamiskunstis ning on aastaid töötanud arvuti graafikaga. See on andnud põhjalikud teadmised fototöötluse valdkonnas ning aitab tal paremini tajuda ja tabada kompositsiooni ja mustritega seonduvaid nüansse fotograafias.

Ta on pühendunud fotokunstile juba 10 aastat. Lisaks Eesti puisniitudele, metsadele ja rabadele võib teda pildistamas tabada ka põhjamaades ja Põhja-Ameerika loodusparkides. Argot paelub puutumatu looduse ilu, karged pinnavormid ning valguse ja varjude mängud looduses.

Argo on võitnud mitmeid auhindu fotovõistlustelt. Eraldi ära märkimist väärib looduse aastafoto võistluse peaauhinna ehk nn suure hundi võitmine 2012 aastal.

Aastatel 2010–2016 on Argo tööd olnud väljas kolmele näitusel, kaks neist Tallinnas ja üks New Yorkis.

argel.ee
500px.com
wikipedia.org