Urmas Tartes

Alates 2010. aasta jaanipäevast otsustas Urmas lõplikult keskenduda fotograafiale ja on täna vabakutseline loodusemees ja loodusfotograaf. Ta õpetab loodusfotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja fotograafiat Eesti Maaülikoolis ning on läbi viinud hulgaliselt loodusfotograafia koolitusi ja meistriklasse.

Urmas Tartes on diplomeeritud bioloog. Kogu oma akadeemilise karjääri kõrval on ta tegutsenud loodusfotograafina ning esinenud erinevale kuulajaskonnale pildiprogrammidega loodusest ja eriti putukatest.

Erinevates ajalehtedes, loodusajakirjades ja veebiportaalides on Urmase sulest ilmunud sadu piltidega illustreeritud looduslugusid. Koos Arne Aderiga kirjutas ta Eesti esimese loodusfotograafia õpiku „Loodusfoto lugu ja lumm“.

2009.a. sai ta esimese eestlasena võidu maailma prestiižeimal loodusfoto konkursil Wildlife Photographer of The Year. Samuti on tal mitmed auhinnad Aasta Loodusfoto konkursilt.

2010. aastal oli ta Shanghais Eesti Expo paviljoni näituse „Estonian nature today“ kuraator. Samuti on ta korraldanud mitmeid isikunäituseid. Ta on osalenud erinevates žüriides: Matsalu Loodusfilmide festival, Looduse Aasta Foto, Eesti Looduse fotovõistlus ja VVV fotokonkurss „Märka Mind“.

wikipedia.org