Uudised

Fotograafia õpik on saabunud

6 november 2018

Oktoobris tuli raamatupoodide lettidele uus täiendatud trükk Urmas Tartese ja Arne Adreri fotograafia õpikust, mille esimene, tänaseks läbimüüdud versioon, ilmus 2009 aastal.

“Tegemist on maailma parima eestikeelse fotoõpikuga praegusel hetkel,” ütleb fotograaf Urmas Tartes oma raamatu “Loodusfoto lugu ja lumm” kohta.

Loe edasi

Ajaloo aeglaseim foto on säritusega 1000-aastat

31 oktoober 2018

Fotograaf Jonathon Keats on Tahoe järve ümber üles seadnud neli kaamerat, kus aparaatide säritusajaks on 31,536,000,000 sekundit ehk 1000 aastat. Keats on ühtlasi reserveerinud koha näituseks aastal 3018, kus plaanib oma fotodega näidata kliima muutumist.

STODOM muutis Eesti fotograafiat

12 oktoober 2018

Fotomuuseumisse tuleb mahukas aastanäitus „STODOM. Tähekombinatsioon, mis muutis Eesti fotograafiat“. STODOM on fotograafide rühmitus, kes viis eesti fotokunsti kohaliku ja välismaa publikuni. 

“Tänaseks on säilinud mitmekesine arhiiv eesti kunstis mastaapset rolli mänginud ja 1990. aastate fotokunstile teed rajanud rühmituse loomingust ja materjalidest, mida saab Fotomuuseumis lähemalt vaadata,” kirjutab ajakiri Positiiv näituse kohta.

Loe edasi

Lehed